У с. Путрівка розгорнули підозрілі ремонти, щоб освоїти бюджетні кошти

0
1901
Євген Оніщук

У Київській області розгорнули підозрілі ремонти, щоб освоїти бюджетні кошти. Прокуратура відкрила справу з подачі Дубінського

Народний депутат Олександр Дубинський ініціював відкриття нового кримінального провадження стосовно відділу освіти Васильківської районної адміністрації.

З двох причин:

  • підозріла частота постійних ремонтів і реконструкцій новозбудованого науково-виховного комплексу (НВК) в с. Путрівка Васильківського району;
  • компанії-виконавці цих ремонтів та реконструкції не тільки не мали бездоганну репутацію, як раз навпаки – вони були фігурантами двох кримінальних проваджень і підозрювалися в розтраті і привласненні коштів.

Якщо вивчити держзакупівлі, які робили для села Путрівка, то створюється враження про розкрадання, тому депутат Дубінський подав відповідну заяву в Прокуратуру Київської області, і там також побачили підставу для відкриття справи.

Справа була відкрита під номером 12020110140000669 по ч.1 ст. 191 Кримінального кодексу – привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем. Якщо буде доведена вина відповідальних осіб, то їм загрожує не тільки штраф до 50 неоподатковуваних мінімумів (850 грн) або виправні роботи до 2 років, а й позбавлення волі до 4 років з позбавленням права 3 роки обіймати певні посади.

Адекватне покарання за розтрату майже 3 млн грн, якщо вона буде доведена правоохоронцями.

Історія розгорнулася навколо пілотного проекту Нової освітньої платформи в Київській області за адресою вул. Путрівська, 156 у с. Путрівка. Вона створювалася із зеленою парковою зоною з парковими доріжками, декоративними елементами благоустрою та безбар’єрним простором. Запуск пілота відбувся 1 вересня 2016 року. Але досить скоро почалися дорогі ремонти:

6 вересня 2018 року відділ освіти Васильківської районної адміністрації підписав договір №90906-7 на реконструкцію паркової зони Путровского НВК загальною вартістю 1,37 млн ​​грн, договір був укладений з ПП «Ялик». Якщо вірити документам, реконструкція була обгрунтованою та тривала 4 місяці – до 4 грудня 2018 року, цією датою підписані акти виконаних робіт.

Але цієї реконструкції вистачило зовсім ненадовго, вже через 4 місяці була потрібна нова. 1 квітня 2019 року підписується договір на капітальний ремонт паркової зони Путрівского НВК з елементами інклюзії та безбар’єрного простору, які там вже є. Вартість робіт встановлюється на рівні 985,8 тис. грн, підрядником вибирають ТОВ «ТВК Язгіліот». Причому капітальний ремонт проводять ударними темпами – за 22 дня, і роботу здають 23 квітня 2019 року.

Цей ремонт простояв трохи більше року.

11 травня 2019 року був підписаний договір на новий капітальний ремонт все того ж об’єкта – паркової зони Путрівського НВК з елементами інклюзії та безбар’єрного простору. Виконавцем стала та ж компанія, що і минулого разу – ТОВ «ТВК Язгіліот». За її послуги було заплачено з місцевого бюджету 410,4 тис. грн. Роботи знову проводять досить оперативно – за 27 днів, і акт приймання робіт був підписаний 7 червня 2019 року.
Чому треба було постійно лагодити один і той же об’єкт, – з’ясовуватиме Прокуратура Київської області. Вона ж повинна дізнатися, чи проводилися насправді ремонтні роботи та реконструкція на зазначені в документах суми.

Також правоохоронці перевірять, чи має місце корупційна змова, розтрата та привласнення коштів.

№32018110000000037 від 14 травня 2018 року;
№42019111200000304 від 23 квітня 2019 року.
Маса питань виникає, як до самих підрядників, так і до Васильківської районної адміністрації, яка з незрозумілих причин обирала переможцем держзакупівель та підписувала контракти з фігурантами кримінальних проваджень. Компаніями вже обвинуваченими в розтраті бюджетних коштів.

Комментарії

комментарів

Залишити коментар

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут