Що з медициною на Васильківщині? 300 мільйонів на медичні реформи від Баласинович та Одинця

0
587

Coronavirus – іди геть або дякувальниці з Васильківської ЦРЛ 

Очільниця Васильківської районної ради Наталія Баласинович разом з головним лікарем Васильківської ЦРЛ Лідією Пацало, завідувачем відділенням інтенсивної терапії Антоніною Лущик та завідувачем інфекційного відділення Раїсою Редько квартетом вирішили розповісти мешканцям Васильківщини наскільки все добре у Васильківській ЦРЛ.

У своїй розповіді про те як усе добре в Васильківській ЦРЛ, на скільки лікарня готова протистояти вірусу цей квартет неодноразово дякував Андрію Засусі та агрофірмі «Світанок», а також лікарі окремо подякували Васильківській районній раді та її голові Наталії Баласинович.

Чомусь забули Ігорю Кононенку подякувати – він же теж долучився до «порятунку» 94 округу, але зараз йому дякувати, то моветон, тому хай вибачає Ігор Віталійович, іншим разом.

Виникає два простих запитання:

2. За що дякувати райраді та Наталії Баласинович?

За те, що депутати виконали свої прямі обовʾязки, задля чого власне їх в райраду і обрали? Це безпосередньо їх робота дбати про медицину в районі. Подяки заслуговують няні та санітарки в лікарні, які за копійчану зарплату самовіддано працюють та щодня дбають про хворих. Подякувати можна двірникам, що підтримують чистоту в місті, вчителям, що навчають дітей, пекарям, що забезпечують місто щодня духмяним хлібом і багатьом іншим васильківчанам – усім, хто працює. Але дякувати під час розгортання епідемії тим, хто за посадою або згідно своїх депутатських повноважень має забезпечити належне функціонування медичної сфери у районі – це вульгарне $раколизство.

Це так, як би під час війни командир роти дякував командиру дивізії за те, що його роту перед боєм забезпечили патронами у кількості 1 ріжок з патронами на 5 солдатів, а завтра йти у наступ.

Цікавить чому останні 5 років нічого не робилося, щоб належним чином лікарня була забезпечена усім необхідним, щоб зараз так по-лакейськи не дякувати та бадьоро не рапортувати? У нас же відбулася реформа медицини та реформа децентралізації, внаслідок чого місцеві бюджети отримали значні фінансові можливості.

Ось, наприклад, людині з простреленою ногою не роблять рентген поки не буде проплачено рахунок.

Нагадуємо, що ввечері 31 грудня 2016 на Васильківщині виник інцидент між нардепом Пашинським та В’ячеславом Хімікусом, якого нардеп поранив в ногу. В інтерв’ю жінка В’ячеслава Хімікуса повідомила, що після того як її чоловік потрапив до Васильківської ЦРЛ поки вона не проплатила рахунок в розмірі 30 грн рентгену не робили.

Чому нічого не робилося раніше, щоб в авральному режимі витрачаються шалені кошти на закупки для ЦРЛ? Особливо хотілося б дізнатися на що саме витратили 2,45 млн грн, які Наталія Баласинович у першому відеоролику назвала «різними дрібничками». Нічого собі дрібнички на 2,45 млн, правда?

Рівень готовності до боротьби з коронавірусом в Китаї та у нас демонструю на маленькому прикладі:
в Ухані за 7 днів будують інфекційну лікарню для хворих, у Василькові за останні  3 роки витративши понад 300 млн грн нічого немає.

Для чого ця показуха?

2.  Чи потребують благодійники публічної вдячності?

Білл Гейтс пожертвував на боротьбу з Coronavirus 10 млн доларів, Джек Ма передав лише Україні на 80 млн доларів медичних засобів, а також багато відомих і заможних людей в усьому світі зробили так само, причому не роблячи з цього чогось надзвичайного, не знімаючи роликів, не повідомляючи про це у соціальних мережах, не переслідуючи жодних меркантильних цілей.

Але ж нашим місцевим багатіям їхня логіка та їхні дії не зрозумілі, адже як сказав колись американський філософ Ральф Емерсон, що якщо «прибрати самолюбування благодійника, то ви його каструєте». Тому їм вкрай необхідне це самолюбування! І це дійсно так!

У чому ж різниця між нашими ніби благодійниками та, наприклад Біллом Гейтсем чи Джеком Ма?

Усе дуже просто!

Білл Гейтс та Джек Ма заробили свої статки в конкурентній боротьбі, в ринкових умовах, сплачуючи податки та працюючи в жорстких законодавчих рамках, досягали успіху і ставали тими, ким вони є сьогодні. Благодійність для них це частина їхньої свідомості, світогляду та життєва місія. Все!

Їм не потрібно обиратися в парламент, обласну чи районну раду, подобатися вам та вашим сусідам чи щоб їх в обличчя знала баба Ліда з Мархалівки, дід Микола з Гвоздова та пес Шарік з Данилівки.

У наших же благодійників все по іншому. Про походження своїх статків вони прагнуть мовчати, не платити податки  – для них святе, перерозподіляти бюджетні потоки у свої кишені через кишенькових чиновників – один з основних видів бізнесу.

Саме тому в останні дні звідусіль звучить  «Порошенко купив», «Порошенко привіз», «Марина Порошенко передала», «Кононенко купив, передав, взяв під свою опіку…..», «Засуха передала», «агрофірма Світанок купила та передала» і таке інше.

Невже ви думаєте, що Кононенко лежачи на пляжі біля своєї вілли в Іспанії чи на трибуні тенісного турніру в Австралії думає про Васильків? Звісно ні! Воно йому треба – той Васильків і його проблеми? Але він розглядає Васильківщину як інструмент для повернення у політику та до «владного корита». Тому припадки щедрості трапляються у Ігоря Віталійовича. Хоча пообіцяти  – це ще не значить зробити. Головне пропіаритись!

Невже ви думаєте, що Тетяна Засуха в своєму маєтку в Дубаї думає про те, що хтось захворіє і йому потрібна буде допомога? Звісно ні! Восени будуть місцеві вибори і їй дуже хочеться щоб її син Андрій Засуха став депутатом обласної ради, а також знову мати половину ручних депутатів Васильківської районної ради, щоб й надалі отримувати у власність комунальне майно, не платити податки за орендовані землі та ліси, збільшувати свої володіння і багато чого іншого. Як кажуть «нічого особистого – лише бізнес»!

Життєва місія та світогляд у них інші.

Тому слова Теодора Рузвельта про те, що «нехай краще бізнесмени чесно працюють і наповнюють бюджет, ніж віддають частину своїх надприбутків на благодійність» цілком стосуються наших благодійників.

І на останок:

Всі ці ролики голови райради Наталії Баласинович з лікарями дуже добре, якби не трагікомічно! Виглядає це як з рогатки в небо по МІГ-29 стріляти і ще кричати йому в слід погрози. Пані Баласинович може це спробувати – військові льотчики у Василькові благо є. Нехай вони потім розкажуть доступно про рівень загрози від її рогатки та матюків у слід МІГу, що мчить у небі.

Потрібно включити свої голови і зрозуміти просту істинуCoronavirus ваші ролики про готовність Васильківської ЦРЛ не дивиться. COVID-19 всерівно скільки у ЦРЛ тестів, апаратів штучної вентиляції легенів і хто їх купив, подарував, відремонтував і показав у соціальних мережах.

Все що робить районна влада – це самообман і спроба видати бажане за дійсне.

Це повний непрофесіоналізм та не розуміння масштабу потенційної загрози!

Чому?

Подивімося на Італію як розгорталася трагедія?

20 лютого 2020 року менше 300 випадків інфікування на всю країну, а 20 березня 2020 понад 41 тисяча інфікованих, понад 3400 померлих. Причому за кількістю померлих Італія вже випередила на понад 200 чоловік Китай, де розпочався спалах інфекції. Лише за добу 20.03.2020 в Італії 4670 нових випадків ураження та 627 загиблих.

І це Італія – країна великої сімки, високо розвинута країна ЄС з високим рівнем медичного обслуговування. Сьогодні Італія показала нездатність ефективно протистояти поширенню вірусу. Також варто звернути увагу на швидкість поширення вірусу в Іспанії, Франції, Німеччині.

Невже Васильківські чиновники настільки самовпевнені в своїй геніальності, що вважають, що лікарні в цих країнах були гірше готові до пандемії ніж Васильківська ЦРЛ?

Те чим голова районної ради Наталія Баласинович разом з тріо лікарів займається можна охарактеризувати злочинною бездіяльністю.

Досить примітивного самолюбування на камеру – це вірус точно не зупинить!

Зараз набагато важливіше донести до людей інформацію про те як вберегтися від Coronavirus і не захворіти, ніж безглуздо рекламувати те, що комусь з жителів району можливо пощастить отримати медичну допомогу у випаду зараження вірусом.

Вкрай необхідно розробити комплекс заходів щодо зменшення вірогідності враження вірусом і довести його до відома кожного жителя району.

Саме про це зараз треба говорити, бо коли, упаси Господи, в ЦРЛ буде 50 або більше інфікованих, думати про це буде пізно. Це буде колапс.

Будьте здорові і бережіть себе!

Комментарії

комментарів

Залишити коментар

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут