Пінчук на третину збільшив капітал свого банку перед продажем. Хоча НБУ хотів від «Кредит Дніпра» ще більше

0
103

Банк «Кредит Дніпро» Віктора Пінчука збільшив свій капітал на 32%: з 2,72 млрд гривень до 3,6 млрд гривень. За даними Нацбанку, на 1 жовтня 2019 року фінустанова займала п’яте місце за розміром активів серед банків з українським капіталом.

Таким чином, банк зможе хоча б частково виконати рекомендації Нацбанку щодо капіталізації, які регулятор видав за результатами стрес-тестування: оцінюючи розвиток «Кредит Дніпра» за базовим макроекономічним сценарієм, НБУ рекомендувала акціонерам збільшити капітал свого «дітища» на 1,28 млрд грн, а за несприятливим сценарієм – взагалі на 2,46 млрд грн. Після доробок і впровадження рекомендацій Національного банку планку знизили до 462 млн грн за базовим сценарієм і до 1,64 млрд грн – за негативним.

10 місяців минулого року Кредит Дніпро закінчив зі збитками на 45 млн грн. Не дуже хороший результат, але кращий, ніж за підсумками 2018 го, коли негативний фінансовий результат досягав взагалі 231,2 млн грн.

По всьому видно, що метою капіталізації є покриття збитку. Так само як і в 2018 році: в серпні капітал «Кредит Дніпра» збільшували відразу на 1,199 млрд грн (до 2,72 млрд грн). Причому не за допомогою переоцінки або субординованого боргу, який надається на поворотній основі. А за допомогою додаткового випуску акцій.

На капіталізації банку напевно наполіг його покупець. У січні свій намір купити «Кредит Дніпро» підтвердив бізнесмен Олександр Ярославський.

Комментарії

комментарів

Залишити коментар

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут