Валютну політику правління Нацбанку визнали неефективною. Рада НБУ дала 14 рекомендацій

0
87

Рада Національного банку визнала вчора, 5 грудня, неефективною валютно-курсову політику правління НБУ, підкресливши, що вона не відповідає «викликам сучасного розвитку України». Про це повідомив голова Ради Богдан Данилишин.

Від правління Нацбанку зажадали те, що він повинен був зробити давно, і те, від чого постійно відмовлявся – опрацювати сценарій відходу іноземних власників українських облігацій внутрішньої держпозики з нашого фінансового ринку.

Щоб усі зрозуміли: що буде з курсом гривні і валютним ринком, якщо нерезиденти отримають виплати за паперами від нашого Мінфіну і вишикуються на вихід з країни. Адже перед тим, як вивести свої капітали з України, вони спочатку конвертують їх на міжбанку і складають реальну загрозу для гривні.

Правління Нацбанку – його голова Яків Смолій та заступник Олег Чурій – неодноразово заявляли, що не бачать ризиків в активній скупці ОВДП іноземними власниками. Посилаючись на незначні обсяги їх портфелів. Хоча на піках погашень великих випусків держоблігацій Мінфіном і виведення капіталів, вже ні раз відбувався виведення капіталів і активна розгойдування курсу гривні.

Розробка сценарію виведення ОВДП-капіталів з країни і опрацювання Нацбанком інструментів для реагування на негативні тенденції – одна з 14 рекомендацій, які вчора були затверджені Радою НБУ, і які повинна буде виконати правління Національного банку.

Ось ключові з них:

З огляду на значну роль нерезидентів на ринку наших держоблігацій правління Нацбанку має спільно з Мінфіном розробити правила для згладжування покупок-продажів валюти іноземцями на міжбанку.
Визначити частку облігацій з загального обсягу ОВДП, що торгуються на вівторковому ринку і потенційні загрози для її функціонування в разі зміни настроїв нерезидентів.
Створити відкритий біржовий ринок ОВДП в режимі 7/24, визначивши для нього уповноважені банки.
Проінформувати членів Ради про параметри валютних інтервенцій. Їх обсяги та формах.
Проаналізувати вплив розриву реального курсу на динаміку показників зовнішньої торгівлі, промисловості, інфляції.
Одночасно Рада Нацбанку рекомендувала Мінфіну розглянути можливість введення в 2020-2021 роки оподаткування за операціями з ОВДП для нерезидентів, юросіб і фізосіб, зареєстрованих в Україні.

Комментарії

комментарів

Залишити коментар

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут