Дубинський: дешевих кредитів від Гончарука не буде, їх обіцяють для відводу очей

0
107

Програма з дешевим кредитуванням малого бізнесу за 5-9% річних для українців-заробітчан, щоб повернути їх на батьківщину – нереальна і спочатку провальна, вважає народний депутат Олександр Дубинський. Він вважає, що уряд таким чином намагається замилити очі людям, щоб вони забули про інші проблеми.

«Ця ідейка виникла у прем’єра Гончарука, щоб згладити історію з Фіскалізація ФОПів, яку він придумав і протягнув через парламент. Касові апарати для малого бізнесу – це Гончарук, BRDO і, змушений визнати, ми – як парламент », – розвів руками депутат.

Він переконаний, що владі невигідно повертати наших гастарбайтерів на батьківщину, оскільки вони є ключовими постачальниками долара в Україні. Забезпечують його наявність в країні, зростання ВВП і стабільний курс гривні. Трудові мігранти щорічно перераховують на утримання сімей близько $ 12-14 млрд. Зупинка цього валютного потоку серйозно позначиться на вітчизняній економіці.

Цим і пояснюються важкоздійснювані умови уряду за пільговою кредитною програмою, заявленої Олексієм Гончаруком.

«Які там умови? Наявність бізнес-плану, позитивної кредитної історії та доброї репутації на ринку і т.д. Ну скажіть: яка може бути кредитна історія, якщо її формування в кредитному бюро – необов’язкова вимога і не дотримується повсюдно (таких історій лише десятки тисяч, а не мільйони). А найголовніше – як заробітчани можуть мати хороші чи будь-які кредитні історії на батьківщині, якщо живуть не в Україні, а за кордоном. Там – чи не тут. І просто пересилають гроші сюди через системи переказів або в кеші? Ну яка кредитна історія? Це маячня », – підкреслив Олександр Дубинський.

Економічно незрозумілою і провальною він назвав також економічну модель заявленої кредитної програми, запуск якої уряд анонсував з 1 лютого 2020 року.

«За рахунок яких ресурсів можна видавати кредити під 5-9% річних, якщо ставки за гривневими держоблігаціями знаходяться в рамках 14-16% річних, а за депозитом в Ощадбанку платять 13,5%? Це що – кредит на розвиток бізнесу у вигляді депозиту? Тобто людині отримати кредит на 1,5 млн грн під 5% річних, і покласти його в Ощадбанк під 13,5%, і так заробляти? У чому сенс? »- констатував Дубинський.

Комментарії

комментарів

Залишити коментар

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут