Васильківська трагедія: суд заарештував майно і активи “БРСМ-Нафта”

0
928
Пожежа БРСМ на Васильківщині

Суд заарештував 267 об’єктів нерухомості, грошові кошти та рухоме майно компанії “БРСМ-Нафта”, на нафтобазі якої 2015 року сталася пожежа із шістьма загиблими.

Деснянський районний суд Києва 14 вересня заарештував майно і грошові активи групи компаній “БРСМ-Нафта” в розмірі приблизно 1,3 млрд грн, повідомила 24 вересня прес-служба громадської організації “Фонд ліквідації наслідків Васильківської трагедії”.

“Вперше в історії українського права за екологічним позовом васильківської спільноти й нашої громадської організації накладено арешт на 267 об’єктів нерухомості, грошові кошти та рухоме майно винуватців найбільшої техногенної катастрофи в історії незалежності України, яка сталася 8 червня 2015 року на нафтобазі “БРСМ-Нафта” біля Василькова”, – ідеться в повідомленні.

У фонді наголошують, що мають намір домагатися грошової компенсації для всіх постраждалих. “Ми розуміємо, що опоненти намагатимуться задіяти всю можливу владу грошей, щоб уникнути відповідальності та загальмувати виконання рішення суду… Саме тому ми закликаємо всі ЗМІ та небайдужих громадян підтримати нашу боротьбу… Ми бачимо, що частина АЗС групи компаній “БРСМ-Нафта” вже змінюють вивіску, та ГО “Фонд ліквідації наслідків Васильківської трагедії” розцінює це як чергову спробу уникнути відповідальності”, – наголошують у заяві.

У 2015 році на нафтобазі “БРСМ-Нафта” в селі Крячки Васильківського району Київської області сталася сильна пожежа. Вона розпочалася 8 червня і тривала більше ніж тиждень. Унаслідок трагедії загинуло шість осіб. Після пожежі територія навколо об’єкта була заражена бензопіреном та іншими токсичними речовинами, які негативно вплинули на здоров’я людей, які проживали поруч, повідомили юристи.

Дев’ятеро людей просили визнати їх потерпілими внаслідок надзвичайної ситуації. Міліція затримала директора і головного інженера нафтобази.

За даними МВС, пожежа виникла під час нелегального змішування нафтопродуктів і присадок, але співробітники компанії боялися, що їхню незаконну діяльність викриють, тому півтори години не викликали рятувальників. Голова Державної служби України з питань надзвичайних ситуацій Микола Чечоткін оцінив збитки держави від пожежі приблизно у 50 млн грн.

Компанію “БРСМ-Нафта” пов’язують з екс-міністром енергетики та вугільної промисловості України Едуардом Ставицьким.

Комментарії

комментарів

Залишити коментар

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут