Права на 2 роки та обмеження швидкості руху: нові правила щодо водіїв-початківців в Україні

0
298

Зміною правил хочуть зменшити кількість аварій на дорогах.

В Україні задля зменшення кількості ДТП змінили правила щодо водіїв-початківців. Відтепер посвідчення водія їм видаватимуть тимчасове, на два роки. Також обмежили швидкість їзди – не більше 70 км/год. А якщо протягом двох років кількість адмінпорушень буде не більше двох, то такому водієві без додаткових іспитів видадуть постійні права.

Нові норми записані в постанові Кабміну №885 “Про внесення змін до Положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами” від 10 листопада 2017 року, яку вже надрукували в “Урядовому кур’єрі”.

“Посвідчення водія, видане особі вперше, дійсне протягом двох років з дня його видачі з обмеженим правом керування транспортним засобом. Посвідченням водія, виданим вперше, є документ, що підтверджує право його власника на керування транспортним засобом, отриманий після проходження особою, яка раніше не мала посвідчення водія або яка була позбавлена права на керування транспортним засобом чи здійснила обмін посвідчення водія протягом двох років з дати його видачі, медичного огляду в порядку, встановленому МОЗ, а також підготовки відповідно до планів і програм та після складення теоретичного і практичного іспитів у територіальних органах з надання сервісних послуг МВС. Обмеженим правом керування транспортним засобом є заборона перевищувати швидкість 70 кілометрів на годину”, – говориться в документі.

Якщо водія-початківця позбавлять права на керування транспортними засобами, то посвідчення йому не повернуть – йому потрібно буде заново пройти медогляд та скласти теоретичні та практичні іспити у сервісному центрі МВС.

Постійні права водіям-початківцям, які майже не порушували правила дорожнього руху, видаватимуть без додаткових іспитів.

“Обмін посвідчення водія, виданого особі вперше, після закінчення строку його дії проводиться без складення іспитів за умови вчинення особою протягом двох років з дня видачі такого посвідчення не більше двох адміністративних правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху. У разі вчинення особою протягом двох років з дня видачі вперше посвідчення водія трьох і більше адміністративних правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху обмін такого посвідчення здійснюється із складенням теоретичного та практичного іспитів у сервісному центрі МВС”, – ідеться в постанові.

Комментарії

комментарів

Залишити коментар

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут