Острівці безпеки чи корупції на 20 млн гривень

0
641

Днями на ефір до “Громадського радіо” завітав очільник столичного регіону Олександр Горган, який присвятив весь свій виступ проблемі високого рівня смертності на дорогах Київщини. “У Київській області людей на дорогах гине в 2 рази більше, ніж по всій Україні. У нас найвищий показник смертності на дорогах”, – повідомив він, розповівши про запуск програми “Нульова смертність на дорогах” на 2017 — 2019 роки, яка передбачає спорудження на дорогах в області понад 130 острівців безпеки.

Ніби й правильна річ: питання безпеки учасників дорожнього руху справді видається надзвичайно актуальним. Якби не одне “але”: ця ініціатива попахує прихованою корупцією. Справа в тому, що разом з Горганом в студії сидів Олег Осіян, який титрувався як представник проектної групи Urban Consulting Group, яка отримала замовлення на розробку даної програми. Він розповідав про запуск подібних проектів у містах обласного значення – Василькові, Переяслав-Хмельницькому, Ірпені, Березані та Бородянці.

Але одна дивна обставина кидає тінь на цей ніби абсолютно незаплямований проект. Справа в тому, що Осіян, можливо, й є представником Urban Consulting Group (щоправда, на сайті цієї компанії про його діяльність нема ні слова), але основне його місце діяльності – це Київська обласна державна адміністрація, де він є радником… Олександра Горгана. Так, відповідне розпорядження за підписом голови ОДА датовано 7 листопада 2016 року.

Острівці безпеки чи корупції на 20 млн гривень

Варто зазначити, що Осіян давно і дуже щільно працює з керівниками Київської облдержадміністрації. Так, він був радником у Володимира Шандри і Максима Мельничука. Останньому Осіян допомагав у виборчій кампанії мера Києва у 2015 році, утім, завершився цей похід цілковитим провалом. Мельничук не потрапив навіть до першої десятки, набравши трохи більше 1,5 тисячі голосів. Сам Осіян як член “Аграрної Партії України” балотувався до Київської міськради в Голосіївському районі, але похвалитися підтримкою там не зумів.

Цікаво, що під час подання документів у 2015 році нинішній радник Горгана числився директором ТОВ “Вектор Телекомунікацій”. Цікаво, що засновником цієї компанії значиться Калина Анастасія Володимирівна. Людина з таким же ім’ям і прізвищем була помічником народного депутата від БЮТ Сергія Міщенка в 5 і 6 скликаннях ВРУ.

Зараз Осіян є засновником аграрної компанії “Меджипаріж”, яка знаходиться в Хмельницькій області. Варто зазначити, що співзасновником даної фірми є Петро Бицик – скандально відома постать, яку добре (хай і не з хорошої сторони) знають на Хмельниччині. Зокрема, місцеві пов’язують Бицика з тіньовими схемами колишнього голови Хмельницької ОДА Василя Ядухи. Зокрема, Бицику у 2013 році було виділено земельну ділянку площею майже в гектар на території аеропорту Хмельницького. Також його прізвище фігурує в скандалі, пов’язаному зі спробою «прихватизувати» 24 га землі в Хмельницькій області.

Зараз його компаньйон Осіян, схоже, допомагає Горгану освоїти кошти  (а йдеться про близько 20 мільйонів гривень) на “острівці”, через які, до речі, до редакції “Моєї Київщини” неодноразово зверталися з наріканнями місцеві жителі. Зокрема, у Василькові “острівець” облаштували прямо напроти центрального в’їзду до авіаційної частини, і це суттєво ускладнило рух транспорту. У Білій Церкві “острівець” безпеки встановили на вулиці Леваневського, утім, не дуже зрозуміло, навіщо він там потрібен, оскільки він знаходиться між двома рядами лежачих поліцейських. Ще гірша ситуація склалася у Фастові. Там “острівець” побудували на повороті прямо навпроти зупинки. В результаті, коли автобус зупиняється, щоб забрати людей, він повністю блокує дорогу. До того ж вночі, коли автомобіль їде з ближнім світлом фар, світло відбивається від знаків, що сліпить водія. В результаті, жаліються місцеві, якщо людина стоїть на “острівці”, її просто банально не видно…

Острівці безпеки чи корупції на 20 млн гривень
“Острівець”безпеки чи корупції у Фастові

Якщо ж говорити про саму Urban Consulting Group, чиї інтереси лобіює радник Горгана, то компанія заснована недавно, у 2016 році. І немає до Київщини жодного відношення. Так, за цією компанією стоїть сім’я Команів з Івано-Франківська. Чоловік свівзасновниці даної компанії Тамари Коман Іван Васильович Коман – начальник КП “Муніципальна інвестиційна управляюча компанія” при Івано-Франківській міськраді.

Утім, на цьому проблема не вичерпується. Справа в тому, що Горган, який явно сподівається попіаритися на даній історії, ризикує наразитися на нерозуміння з боку жителів Київщини. Адже виходить так, що облдержадміністрацією провалені мало не всі обласні програми – заморожені ремонти закладів освіти, загальмоване будівництво доріг, існують проблеми по іншим напрямкам – а в цей час радник голови ОДА займається тим освоює бюджет на потрібні, але абсолютно нетермінові проекти.

Комментарії

комментарів

Залишити коментар

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут